Přidat k oblíbeným

Poslední aktualizace: 07.01.2008

Hlavní stránka Odkazy-linky Ke stažení Zajímavosti Moje hobby

Moje hobby

Hudba - Kytara Kulečník Nohejbal Mariáš

 

Na této stránce chci zmínit jednu z mých zálib, a to je kytara. Na této stránce najdete můj zpěvník, kde jsou písničky k nahlédnutí nebo ke stažení. Texty jsou ve formátu Word, a jsou zabalené do Winzip 8.1 souborů kvůli velikosti.

Ještě chci upozornit že na stránce Odkazy mám pár dalších adres na zajímavé zpěvníky. 

Co říct? Občas si drnkám na kytaru, ať už jen tak, nebo pro pobavení ostatních. Jsem samouk, a hudební sluch ? - slyšel jsem o tom termínu. Ale nejsme na Portě, ale jak jsem řekl, hraju pro zábavu.

Tak takhle nějak vypadá moje kytara, je to klasická španělka, která už něco pamatuje. Jen jsem u ní snižoval kobylku podle inspirace Petra Simandla, který skvěle popisuje úpravu kytary aby dokonale ladila. Ostatně i obrázky na této stránce pochází od něj, a použil jsem je s jeho svolením.

Kliknutím na obrázek se náhled zvětší, kliknutím na zvětšený náhled se dostanete zpět.

Bez ladičky už to dnes asi taky nejde, zvlášť pokud člověk hraje v partě, tam je třeba, aby všechny nástroje byly stejně sladěné.

Kliknutím na obrázek se náhled zvětší, kliknutím na zvětšený náhled se dostanete zpět.

A jelikož mám klasickou španělku bez elektroniky, tak se neobejdu bez spímače, protože ladit kytaru podle interního mikrofonu ladičky prostě nejde. Obzvlášť pokud se sejde víc lidí.